myśli nie tylko poprawne

Opis forum


#1 2017-01-31 19:21:29

jacko

Administrator

Zarejestrowany: 2013-04-06
Posty: 19
Punktów :   
WWW

manipulator

Zgadza się co do Prezesa tylko to, że gada bez kartki, że za leniwy nawet na ściągę i dlatego z reguły nieprzygotowany i dlatego też opowiada jedno i to samo. Czy inteligentny , trudno stwierdzić, ale napewno sprytny i dobrze kombinuje i manipuluje swoimi wyborcami i zwolennikami , a przedwszystkim polityczną drużyną. Ale czy do tego aby napewno trzeba inteligencji, aby manipulować „moherowe bereciki” , albo kolegów typu Gowin i Ziobro , którzy już napewno drugi raz nie podniosą rękę na najjaśniejszego Prezesa ?narcystyczna osobowość prezesa, nazwa piękna ale treść paskudna:
„…amerykański system klasyfikacji psychiatrycznej (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders – DSM-IV) definiuje osobowość narcystyczną jako utrwalony wzorzec poczucia własnej wielkości (widoczny w fantazjach bądź w zachowaniu), potrzeby podziwu ze strony innych i braku empatii, który pojawia się we wczesnej dorosłości i ujawnia się w różnych kontekstach, na co wskazuje co najmniej pięć z poniższych kryteriów:
Jednostka ma wyolbrzymione poczucie własnej wartości (wyolbrzymia swoje osiągnięcia i talenty, oczekuje uznania własnej wyższości, niewspółmiernie do rzeczywistych dokonań).
Pochłaniają ją fantazje o nieograniczonym własnym powodzeniu, mocy, wybitnych zdolnościach, urodzie czy miłości idealnej.
Przekonana jest o własnej wyjątkowości i unikatowości, którą mogą zrozumieć lub z którą mogą obcować tylko inni wyjątkowi bądź zajmujący wysoką pozycję ludzie lub instytucje.
Wymaga przesadnego podziwu.Ja też poświęciłem trochę czasu, żeby przyjrzeć się hołdom klaki Jarosława K podczas wręczania mu nagrody tygodnika rybackiego „wSieci”. Coś takiego można było zapewne oglądać w Polsce tuż powojennej, przydepniętej buciorem Stalina. I wtedy i dzisiaj nikt nie musiał w tym uczestniczyć poza tymi, którzy mogli/mogą czerpać z tego osobistą korzyść. Patrząc na tych niepokornych partyzantów prawdy, nie mogłem się nadziwić, że można zejść poniżej poziomu zwykłego oportunizmu. Przecież to się kiedyś skończy i nie liczyłbym na miejscu tych ludzi, że zostaną potraktowanie tak samo jak były aparat PZPR. W tym miejscu na zakończenie tego akapitu muszą jeszcze raz powtórzyć, że bez tych ludzi nie byłoby Jarosława K.
Wracając do prezesa trzeba stwierdzić, że całkiem mu odbiło, zaczyna lewitować. Na tej „gali” zabrakło mi notariusza z Krakowskiego Przedmieścia. Pewnie miał za zadanie podpisywać ustawy, które wkrótce wejdą pod „obrady” sejmu. Sam wódz wykazał się po raz kolejny kompletnym brakiem wiedzy z geografii politycznej Europy. Pan Passent wymienił kilka państw narodowych, w których demokracji nie było. Ja przywołam przykłady Belgii: Walonowie i Flamandowie, Szwajcarii: Niemcy, Włosi Francuzi, Wielkiej Brytanii: Anglicy, Szkoci, Walijczycy, Irlandczycy, gdzie demokracja ma się dobrze od dawna. Więcej, bo w tych państwach poszczególne nacje mają swoje parlamenty, rządy, budżety, sądownictwo i jakoś nikomu to nie przeszkadza.
W Polsce pan Gorzelik i RAŚ przypomniało, że istniała przed wojną autonomia Górnego Śląska i nieśmiało upomniano się o zwrócenie nam tych praw. I co? Nic, Jarosław K oskarżył nas o spisek i jakąś opcję niemiecką. Do granicy z Niemcami mamy obecnie prawie tak samo daleko jak do Ukrainy, ale kto powiedział, że wódz musi się znać na mapach. Zresztą, Gajowy nie był w tej kwestii lepszy.
Pisze Gospodarz o problemach z Muzeum II Wojny Światowej. Teraz oburzeni będą wiedzieć jak my tu na Śląsku czuliśmy się, gdy równie wybitni naukowcy tworzyli wystawę w Muzeum Śląskim w Katowicach. Moja noga tam nie postanie. Chcecie oglądać, oglądajcie, ale to ma niewiele wspólnego z historią tej ziemi. Jak kogoś interesują ciekawe propozycje architektoniczne to zapraszam, jest co obejrzeć.
Ma poczucie posiadania specjalnych uprawnień, tzn. bezpodstawnie oczekuje szczególnie przychylnego traktowania lub automatycznego podporządkowania się innych jej oczekiwaniom.
Nastawiona jest eksploratorsko wobec innych ludzi, tzn. wykorzystuje ich do osiągnięcia własnych celów.
Brak jej empatii, niechętnie rozpoznanie cudzie uczucia i potrzeby oraz nie jest skłonna z nimi się identyfikować.
Często zazdrości innym lub uważa, że inni jej zazdroszczą.
Swą postawą i zachowaniem okazuje arogancję i wyniosłość.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl